PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=349326}

Notatnik śmierci

Death Note
8,3 82 628
ocen
8,3 10 1 82628
8,0 3
oceny krytyków
Notatnik śmierci
powrót do forum serialu Notatnik śmierci

Pozycja obowiązkowa

ocenił(a) serial na 9

Pełna zwrotów akcji wyjątkowa fabuła, genialny główny bohater, świetna kreska, dobra muzyka. Wszystko psuje niestety 25 odcinek, w którym ginie L - jak dla mnie od tamtego momentu wszystko zaczyna być kuriozalne, nierealne, następca L'a to jakiś żart, marna jego podróba. Gdyby seria kończyła się na tych 25 odcinkach z czystym sumieniem wystawiłbym temu anime ocenę 10/10

użytkownik usunięty
Konucci

Sama prawda do śmierci L było super, a potem pojawił się hiper super mega detektyw dziecko który w 12 odc magicznie zrobił to czego L nie mógł zrobić w 25....

ocenił(a) serial na 9
Konucci

Nigdy nie chciało mi się dyskutować na ten temat, ale skopiuję swoją wypowiedź z innego forum, którą napisałam 5 lat temu.
Nie rozumiem, dlaczego tak wielu z was uważa śmierć L'a oraz postać Neara za niewypał.
Ja myślę, że to był ze strony twórców dobry ruch. Pokazali, że nawet jeśli Kira zwycięży pojedynek z L'em, to i tak znajdą się inni, którzy będą chcieli go pokonać. Nie zrobili z tego anime wyłącznie walki na arenie Light vs. L - to raczej była historia o konfrontacji między ludźmi w świecie, w którym pojawiła się niesamowita broń w postaci notatnika. Między innymi z tego względu całe anime inaczej zakończyć się nie mogło - notatnik należy do shinigami i tam powinien zostać, a ludziom nie należy go dawać do rąk. Myślę, że widz powinien dużą uwagę zwracać na to, co mówi Ryuuku. Na początku anime sam powiedział, że ludzie w jego posiadaniu są nieszczęśliwi. (A zresztą na samym początku jest wiele kluczowych odpowiedzi - np. Ryuuku już na początku anime powiedział, że to on wpisze imię Lighta do notatnika, i tak faktycznie się stało). Widzieliśmy, co stało się z Lightem, który z genialnego, acz zwykłego chłopaka zmienił się w szaleńca. Jednakże Ryuuku miał też rację mówiąc, że nie mógł mu się trafić lepszy człowiek, który znalazłby jego notatnik. Życie Lighta skończyło się podle, jednak faktycznie niewielu ludzi potrafiłoby wykorzystać notatnik tak, jak on to zrobił.

Czyli - dodając już teraz słowa obecnie - anime udowodniło, że nieodpowiednia broń w rękach ludzi doprowadza do ich autodestrukcji. Nawet jeśli L został pokonany, to i tak Lighta nie mógł czekać inny los jak tylko śmierć. Gdyby to L pokonał Lighta, okazałoby się, że anime opowiada o konfrontacji L vs. Light tylko i wyłącznie. A tymczasem, poprzez śmierć L'a anime weszło na wyższy szczebel historii, czyli takiej, jak wygląda świat i jak toczą się losy ludzi, którzy dostaną w ręce coś, czego nigdy nie powinni byli dostać.
No, mam nadzieję, że zrozumiale się wypowiedziałam :) Czasem mam problem ze składaniem poprawnych zdań po polsku...

ocenił(a) serial na 9
merdenoms_

Jeszcze tylko dodam, że pojedynek Light vs. Near i Mello był naprawdę interesujący :P Tym bardziej nie ma na co narzekać.

ocenił(a) serial na 9
merdenoms_

Ciekawa interpretacja niemniej jednak słyszałem taką tezę (nie wiem czy jest prawdziwa), iż seria miała skończyć się właśnie w tych 25 odcinkach ale z powodu popularności tego anime widzowie postulowali o drugą serię co skutkowało dodatkowymi odcinkami, które przedstawiły ciąg dalszy naciąganej historii.

Fabuła zawierająca wcześniej niespodziewane zwroty akcji stała się przewidywalna i nielogiczna. A co do jej kuriozalności mógłbym wymienić kilka przykładów takich jak: genialny domysł następcy L'a, kto może być drugim Kirą w przeciągu 20 sekund, niedopatrzenie Kiry z podłożonym notatnikiem, użycie zapasowej kartki ukrytej w zegarku na oczach innych, krzyk o zwycięstwie przed ich oczekiwanym zgonem.

ocenił(a) serial na 9
Konucci

Seria nie miała się kończyć po 25 odcinkach, bo anime jest kropka w kropkę odwzorowaniem mangi, która kończy się tak samo.

ocenił(a) serial na 9
merdenoms_

Ok, tak czy owak odnoszę wrażenie że właśnie po jego śmierci anime staje się po prostu słabsze

ocenił(a) serial na 9
Konucci

Jasne, skoro odniosłeś takie wrażenie, to żadne logiczne argumenty cię nie przekonają. Ja na szczęście takiego wrażenia nie miałam, więc do dzisiaj anime bardzo mi się podoba i śmierć L'a seansu nie popsuła ;)

ocenił(a) serial na 9
merdenoms_

Podsumowując i tak dochodzimy do konsensusu że warto te anime obejrzeć.

ocenił(a) serial na 10
merdenoms_

Przecież ten pojedynek był tak głupi i nierealny, że nie wiem. Near w jakiś niewytłumaczalny sposób doszedł kto jest pierwszym Kirą i kto jest drugim ot tak xD. Od 26 odcinka dalej były same głupoty...

ocenił(a) serial na 8
Konucci

Obejrzyj filmy - nie dość, że poprawiono wszystkie nonsensy obecne w oryginale (np. "Light, nie jestem po twojej stronie... ale cię śledzą" Ryuka) to jeszcze [SPOILER]
















to nie kto inny, jak L pokonuje w nich Lighta - i to w świetnym stylu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones