PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694354}

Dziecko Rosemary

Rosemary's Baby
5,4 5 611
ocen
5,4 10 1 5611
Dziecko Rosemary
powrót do forum serialu Dziecko Rosemary

Agnieszka Holland sięgnęła po temat, inspirując się powieścią i miejscem akcji uczyniono Paryż z niezwykłą kamienicą, perłą architektoniczna, z maszkaronami, wykuszami, wieżyczkami, przepiękne stylowe wnętrza, przepych, Castevetowie to bogaci ludzie, pani Castevet w roli Carole Bouquet jest diaboliczna. Diabeł o zmysłowo chabrowych oczach w cudownym Paryżu jest majstersztykiem.
Rozbudowanie galerii postaci, dużo się dzieje jak w dominie, gdy tylko jedna kostka poruszyła machinę....główni bohaterowie dobrze dobrani, Wojtek Pszoniak doskonały, oprawa muzyczna i klimat paryski czynią ten film niezwykle tajemniczy.
Warto zobaczyć film z 1968 roku Romana Polańskiego, dla mnie arcydzieło gatunku.
Polecam dodatkowo książkę czyta się jednym tchem i napięcie narasta, audiobooka czytanego przez Izabellę Bukowską oraz słuchowisko radiowe "Teatru wyobraźni z diabelskim romantyzmem w tle"

ocenił(a) serial na 1
nemezis1212

Arcydziełem jest film Polańskiego z 1968, nie ta nowoczesna szmira Holland.
Masz jednak rację, pisząc, że "Diabeł o zmysłowo chabrowych oczach w cudownym Paryżu jest majstersztykiem". Gość jest mega seksowny, bardzo przypomina mi Jareda Leto ;)

ocenił(a) serial na 7
Rimmon_

Dziękuję :) pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones