Sergio LeoneI

8,9
5 304 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Sergio Leone

To trochę dziwne że dobrzy reżyserzy często kręcą bardzo mało filmów i tylko o jednym, określonym temacie. Tutaj kręcił pare westernów i tyle. Tak samo taki Kubrick, chciałoby się żeby miał nakręcone z 15 science fiction i 15 wojennych filmów a tak to niedosyt ;p

KopsonKrk

"Parę westernów"

http://www.filmweb.pl/Dawno.Temu.W.Ameryce

sysunia22

Jeden film gangsterski wiosny nie czyni...

KopsonKrk

Bo to pewnie chodzi o to że robi się coś nie na siłę tylko z przekonaniem.Dla własnej idei.Z resztą liczy się jakość a nie ilość.

jezi86

Temat powinien był zostać ucięty w tym miejscu. Trafnie określone.

KopsonKrk

Nie masz racji (albo popełniłeś błąd) z Kubrickiem, bo on akurat (W przeciwieństwie do Leone) imał się wszystkiego:
-Kryminał noir - Zabójstwo
-Epicki film peplum - Spartakus
-Science Fiction - Odyseja Kosmiczna która wystarczy za wszystkie inne Science Fiction razem wzięte :)
-Film Wojenny - Full Metal Jacket i Ścieżki Chwały
-Horror - Lśnienie
itd...
I wszystko mu wychodziło rewelacyjnie (Albo w najgorszym razie wybitnie)
Więc porównanie Leone z Kubrickiem nie trafione

afilman

No tak, ale ja ich nie porównywałem :) Kubrick jednak ma na koncie mało nakręconych filmów. Porównaj liczbę filmów wyrezyserowanych przez Scorsese, a jego biorąc pod uwagę że Scorsese jest teraz w podobnym wieku co Kubrick, gdy nakręcił ostatni film. Nie przeszkadza mi to absolutnie żeby nie było, zgadzam się liczy się jakość, a co reżyser to inna kariera ;)

KopsonKrk

No dobra, jak widać źle cię zrozumiałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones