Sergio LeoneI

8,9
5 304 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Sergio Leone

Ktoś wie, może jakie poglądy polityczne miał Leone? Jak postrzegał wybrane sprawy, jakie miał podejście, np. do aborcji. Bardzo mnie to ciekawi. Bez względu na jego poglądy i tak robił wielkie filmy. Ale z czystej ciekawości, chcę wiedzieć.

Airwolf_filmweb

Prawdopodobnie był antykomunistą i antyrewolucjonistą. Najwięcej można wnioskować z filmu "garść dynamitu". Jednak nie jestem na 100% pewny gdyż film zaczyna się od cytatu Mao Ze Donga, chyba jednak cytat miał charakter ironiczny.
Był również przeciwny wobec prohibicji w Ameryce, co dokładnie pokazał w "Dawno temu w Ameryce"

Poglądy na gospodarkę chyba miał kapitalistyczne, najwięcej można wnioskować z "Pewnego razu na dzikim zachodzie", są tam licytacje, pogadanki o pieniądzach, walka o stację kolejową która dochodzi do skutku i jest pokazana jako coś optymistycznego.

Poglądy obyczajowe miał raczej konserwatywne, wywodził się z przyzwoitej rodziny (ojciec chciał by był prawnikiem). Był mizoginem, uważał że kobieta nie dorównuje mężczyźnie.

Prywatnie miał trójkę dzieci i był wierny żonie aż do śmierci.

Bombur

Ciekawe, że pomimo takiego stosunku do kobiet był bardziej wierny swojej żonie niż niektórzy z tych zwolenników równouprawnienia :)

Airwolf_filmweb

równouprawnienie to ściema, aktualne feministki mają poglądy faszystowskie takie same jak Himmler i Hitler

Airwolf_filmweb

Jakoś mnie to nie dziwi... Jak już wspomniano komentarz wyżej, równouprawnienie to ściema. :-)

Bombur

czyli takie jak każdy porządny człowiek na świecie

Airwolf_filmweb

Fragment filmu dotyczący związków zawodowych w USA, ściślej przedstawiciela związku zawodowego w filmie Once Upon a Time in America, może być przesłanką do tego, że Sergio miał poglądy kapitalistyczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones