Sergio LeoneI

8,9
5 304 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Sergio Leone

13 głosów pozostało...

To będzie piękny dzień, o ile oczywiście zaraz nie pogwałcą go fanki Deppa...

BONIFACY

I 6 miejsce ;-)
Co jak co, ale Leone w 10 musi pozostać!

alanos

U-ła-u-ła-ła--łałała, dokładnie.

BONIFACY

Najlepsze jest to, że Deppuś spadł na 12. Fanki się już pewnie tną. ;)

Louis_de_Pointe_du_Lac

I po co takie głupie komentarze na temat fanek Johnnego? Ludzie wyluzujcie troche to tylko ranking. Ja tam lubię Deppa ale nie mam się zamiaru ciąć. Może być i na 100 miejscu, to tylko ranking.
I błagam nie wyskakujcie że to komercyjna gwiazdka piratów bo piraci to to fajny film, ale w jego filmografi naprawdę nie najlepszy a przeciętny. Dla mnie Depp to geniusz aktorski i przed obrażaniem go, radzę zapoznać się z twórczościa.
A od jego fanek (nie lubię tego słowa) sie odczepcie. Nie każdy kto go lubie jest głupi i pusty, ręczę za to.
A co do Sergio nic nie mam i nie mam zamiaru mu 1 wstawiać. Po co? Nie należą mu sie one więc nie daję.
I nawet sie nie tne cud co nie?
Wkurzające są uogólnienia grup osób i jak dla mnie nie sprawiedliwe.
Koniec

izkula

Hugh Laurie na najniżśżą ocenę zasługuje? Coś chyba jest w tym uogólnieniu.
A skoro już musiałaś kogoś spałować, bo śmiał wyprzedzić Dżonego, to trzeba było dać 1 Leone.

Cris

Nie pałowałam nikogo i nie zamierzam pałować. Co do Hugha Laurie historia jest długa i nie mam zamiaru ci jej wyjaśniec. To chyba forum Sergio Leone nieprawdaż? Tab było o uogólnieniu i podtrzymuje swoje zdanie.
"A skoro już musiałaś kogoś spałować, bo śmiał wyprzedzić Dżonego, to trzeba było dać 1 Leone."
Nie mam najmniejszego zamiaru bo doceniam jego twórczośc i sądze że nie zasługuje na niska ocenę, wręcz przeciwnie zasługuje na wysoką.
"Coś chyba jest w tym uogólnieniu"
Nie sądzę, choć to twoja prywatna opinia

izkula

Nie musisz nic wyjaśniać. Długa historia da się streścić w jednym zdaniu. Weszłaś na forum Lauriego, dałaś mu 1 i wyszłaś. Pomyliłem się gdzieś? Oczywiście możliwa jest wersja brat/siostra, ale ja takich bajeczek nie kupuję.
Forum Sergio, ale temat częściowo dotyczy fanek Deppa, które pałują aktorów i reżyserów słabo im znanych, bo mieli czelność wyprzedzić Dżonego. Ty jesteś jedną z tych fanek, off-topa nie zrobiłem.
Nie każę ci oceniać Leone. Napisałem wyraźnie, że jeśli już miałaś ochotę komuś dać 1, to mając do wyboru Disneya, Lauriego i Leone, podjęłaś złą decyzję.
Nie moja prywatna, jest to powszechna opinia. Co ciekawe, jest to chyba jedyna powszechna opinia, z która całkowicie się zgadzam.

Cris

Jeżeli ten ranking jest rankingiem popularności to nie powinieneś na jego podstawie o "powszechnej opinii" wnioskować.

Oczywiście ostatnio coś więcej tej krytyki, aniżeli pochwał w stronę Leone, ale tak czy siak gość jest znany i lubiany w szerszych kręgach, aniżeli Laurie. A Disneya to tutaj już nawet bym nie porównywał, bo go zna i uwielbie dosłownie każdy.

Jest jeszcze Lloyd, doktor - ekscentryk z trylogii BTTF, poczciwy "wariat" z Lotu, zapamiętany dziś przede wszystkim jako charyzmatyczny, drugoplanowy aktor.

Także wybór szeroki, można "pałować".

Uzi

No i Caine. Toć się ich namnożyło, jak grzybów po sążnistym deszczu.

Uzi

Miałem na myśli powszechną opinię na temat fanek Deppa, nie o Leone.
Sergio na pewno ma więcej fanów niż Laurie. Ale gdyby* ktoś powiedział, że ten pierwszy był lepszym reżyserem, niż ten drugi jest aktorem, to ja się z tym nie zgodzę.

*idiotyczne porównanie, wiem

Uzi

Z krytyką Lauriego też się jeszcze nie spotkałem. Przynajmniej nie widziałem nigdy, by krytykował go ktokolwiek, kto zna Dr. House'a.
A krytykantów Leone - jak sam stwierdziłeś - kilku jest. Dlatego polemizowałbym, kto jest bardziej lubiany.

_Ja_

Nie można patrzeć tylko przez pryzmat tego forum. Ogólnie rzecz biorąc Leone ma 10 razy więcej fanów. I zarówno w wieku 12 lat, jak i w wieku lat załóżmy 50.

Uzi

Zgadza się. Ale ja nie powiedziałem, że forum filmwebu to wyrocznia. Właściwie, ani słowem nie wspomniałem o filmwebie, ani o liczebnej przewadze fanów Leone.
Stwierdziłem tylko, że jest grupa ludzi, którzy Leone krytykują, a nie spotkałem się za to z nikim, kto miałby coś do Lauriego.
Choć - jak już ktoś (Cris?) powiedział - same porównanie obu tych sylwetek jest niefortunne.

_Ja_

Więc - Laurie jest bardziej lubiany. Skoro większość zna go tylko z jednej świetnej roli to trudno żeby było inaczej. Gdyby Leone nakręcił tylko GBU i miałby 20 lat to pewnie nie byłbyś taki pewny.;-))

Uzi

Ja za to jestem pewny, że w chwili obecnej Laurie jest bardziej znany. Na całym świecie.
Gdybanie... A gdyby Leone nakręcił tylko jeden film, to miałby 10 razy mniej fanów niż teraz. I jeszcze większy procent krytykantów.

Cris

"Ja za to jestem pewny, że w chwili obecnej Laurie jest bardziej znany. Na całym świecie."
To dopiero gdybanie.;-)

Najlepiej jakby na IMDb było coś takiego jak u nas - głosy na osoby, to wtedy możnaby faktycznie "pogdybać".

Uzi

Nie, to akurat jest podparte liczbami. Konkretnie - oglądalnością House'a w USA. Nie mówiąc już o sumie z całego świata.

A IMDB jest w tym miejscu mało warte.

Uzi

Masz racje. Teraz masz ją naprawdę (pomijając fakt, że jednak coś tam z Lauriem oglądałem, oprócz House'a).;-)
Z drugiej strony jednak (bo bym sobie nie darował, jakbym Ci tak po prostu przyznał racje) - kicz pojawia się w każdym filmie Leone (choć w trylogii dolarowej jest to akurat zaleta), a jak widzisz Lauriego, to widzisz tylko i wyłącznie dobre aktorstwo.

izkula

Do @izkula.
Dziecko, zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy. Do Johnnego nic nie mam, w ogóle nie wiem skąd ten wniosek. Natomiast, jeśli chodzi o jego fanki, to nic dobrego powiedzieć nie mogę, wystarczy zerknąć na forum Deppa...Oczywiście źle im nie życzę. ;)
A na ranking leję ciepłym moczem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones