Sergio LeoneI

8,9
5 304 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Sergio Leone

Zwłaszcza mam tu na myśli ,, Dawno temu w Ameryce'', które uważam za najlepszy film gangsterski w historii kina. No i do tego te kapitalne, niezapomniane westerny. Szkoda, że zmarł tak szybko, ale i tak swoim stosunkowo krótkim życiem wniósł i zrobił bardzo wiele dla filmowego światka.

jedrek32

Zgadzam się , popieram , ale czemu oceniłeś go tylko na 8 ?

kw1999

Hmm, przecież 8/10 to bardzo wysoka ocena, choć oczywiście każdy może mieć co do tego inne zdanie. W każdym razie był wybitnym reżyserem, to nie ulega wątpliwości.

jedrek32

Ja gdy mówię o wybitności to daję 10 . 8 daje jak się zawiodłem , ale nie jest aż tak źle .

jedrek32

Musze się zgodzić - Sergio to geniusz. "Dawno temu w Ameryce" zdobył me serce.

jedrek32

Jest bez wątpienia geniuszem westernu. To on odkrył takie gwiazdy, jak Eastwood i Van Cleef. Jedynie nie zgodzę się do Dawno Temu w Ameryce. Nie jest aż tak ciekawe, jak jego starsze filmy i na pewno nie dorównuje Chłopcom z Ferajny, Martina Scorsese

niwrok_2015

Powiem szczerze, że dawno oglądałem Chłopców z Ferajny i średnio pamiętam ten film, nie mniej wiem, że było to udane bez dwóch zdań dzieło. Co się tyczy Dawno temu w Ameryce to jest to dla mnie arcydzieło - cudowna fabuła, klimat, a na opisanie muzyki brak mi słów. Wiadomo, każdy ma swój gust, ale jak dla mnie to najlepszy bez dwóch zdań film gangsterski w historii.

jedrek32

Chłopcy z Ferajny miało nieco podobną konstrukcję. Też wieloletnia biografia przyjaciół i ich kariera w mafii. Jednakże tam była perfekcyjna narracja głównego bohatera, film jako oparty na faktach był pełen realizmu. Ukazano codzienne życie gangsterów, ich relacje rodzinne, nietykalność przed prawem. Film choć krótszy niż Dawno Temu ma znacznie więcej wątków. De Niro może nie gra tak ważnej roli, ale za to nieporównywalnie bardziej rozwinięty genialny Joe Pesci. Muzyki nie pisał Morricone, ale reżyser wykorzystał mnóstwo piosenek z epoki, które świetnie oddają klimat tamtych lat. Jak dla mnie Goodfellas to arcydzieło :-). Do Dawno Temu w Ameryce może za jakiś czas powrócę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones