Lee Van Cleef

Clarence Leroy Van Cleef Jr.

8,6
7 020 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Lee Van Cleef

Jak dla mnie to on jest największą twarzą westernów. Moja ulubiona rola to ta w Śmierć Jeździ Konną, świetne role w trylogii dolara czy rola w Dniach Gniewu. Tuż za nim Eastwood. Nie rozumiem legendy Wayna, który niemal całe swojej aktorskie życie spędził na graniu jednej postaci. Moim zdaniem i nie tylko moim spaghetti westerny (te topowe filmy - Leone, Cobrucciego czy Śmierć Jeździ Konną) bija na głowę dokonania amerykańskie, ponieważ były pozbawione tej bajkowości (podziału na krystalicznie dobrych lub złych do szpiku kości, i nie zawsze ten bardziej dobry wygrywał). Uczeń przerósł mistrza (tak jak i Japonia w mechanice i elektronice). Zauważyli to w pewnym momencie sami Amerykanie tworząc antywesterny. Nawet Quentin Tarantino tworząc swego Django wzorował się na spaghetti czy chociażby twórcy gry Red Dead Redemption. Najlepszy Western Clinta Eastwooda czyli Bez Przebaczenia nawiązuje nawet do spaghetti.

Wlodi90

Zgadzam się. Nikt nie kojarzy mi się z westernami tak jak Lee Van Cleef. Co ciekawe od dziecka kojarzyłem tego aktora z westernami, nawet nie znając jego nazwiska. Dopiero gdy dojrzałem i na poważnie zainteresowałem się kinem, dowiedziałem się że ten podziwiany przeze mnie aktor to Lee Van Cleef. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones