Lee Van Cleef

Clarence Leroy Van Cleef Jr.

8,6
7 026 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Lee Van Cleef

to on był królem westernu. Nie Eastwood, nie Wayne, a Lee Van Cleef.

Savio_Dan

On był królem westernu, ale raczej tego Europejskiego. Jeśli chodzi o USA to tam (jak dla mnie) zawsze królował Wayne :)

gggggrzegorz

Z tą różnicą, że Van Cleef wiedział, kiedy się wycofać z westernów, a Wayne przez całą swą karierę siedział w westernach.

gggggrzegorz

Ale to tam

użytkownik usunięty
Savio_Dan

A Gary Cooper to co? wyjątek?

Królem westernu to był Klaus Kinski ;D

Królów westernu było kilku, a Lee był na pewno jednym z nich

Savio_Dan

Według mnie Wayne był królem westernu, Cleef grał przeważnie w spaghetti które mi nie podchodzą, na ogół są głupie i kiczowate. Prawdziwe, porządne westerny potrafią robić tylko amerykanie czasem Australijczykom zdarza się zrobić coś ciekawego, ale ogólnie amerykanie są w takim kinie najlepsi

frycek49

Ja tam lubię spaghetti westerny Sergio Leone. Przynajmniej dużo jest akcji. Teraz zacząłem oglądać niby najlepszy film z Johnem Waynem - Rio Bravo i ledwo co udaje mi się to oglądać bo straszne nudy.

użytkownik usunięty
leonardofree

Masz rację. Ja nie cierpię Wayna tak samo.

leonardofree

Dokładnie. Oglądając trylogię dolarową bawiłam się wybornie, a "Dyliżans" z Waynem jakoś nie potrafił mnie tak mocno wciągnąć. "Klasyczne" amerykańskie westerny jakoś do mnie niezbyt trafiają, a spaghetti westerny nawet z bardzo długim metrażem mi się nie dłużą.

Savio_Dan

Faktem jest, że twarz i w ogóle aparycje miał do westernów idealną!

Savio_Dan

Zgodzę się z tym, że to świetny aktor! (życzyłabym sobie tak wyrazistych postaci we współczesnym kinie). Myślę też, że przez ten gatunek przewinęło się tyle wielkich nazwisk, że nie ma sensu spierać się kto był lepszy...(warto dodać chociażby Fondę i Volonte , bo przecież nie chodzi o ilość filmów, a jakość i wiarygodność kreacji aktorskich).
Filmy z Lee Van Cleefem, nawet przy niezbyt ciekawej fabule nabierają barw i chociażby ze względu na jego role warto je obejrzeć.
Ps. Czy ktoś z was również zauważył to uderzające podobieństwo twarzy van Cleefa i Feliksa Dzierżyńskiego? :D

KotArystokrata

odnośnie mojego ps. - Dzierżyński: http://wolnemedia.net/obrazki/dzierzynski-2-3.jpg http://bi.gazeta.pl/im/d4/ff/fa/z16449492Q,Feliks-Dzierzynski-na-fotografii-wyko nanej-w-1898-.jpg

użytkownik usunięty
KotArystokrata

Zdarza się Jul Brynner był podobny do Putina ale to o niczym nie świadczy że ci podli politycy są podobni do tak świetnych aktorów.

Haha a o czym jeszcze miałoby świadczyć? Jedynie o podobieństwie i (ewentualnie) dużych predyspozycjach do roli w filmie biograficznym ;)

użytkownik usunięty
KotArystokrata

politycy to też aktorzy.

i vice versa jak np. Ronald Reagan czy Schwarzenegger

i vice versa jak Schwarzenegger czy Ronald Reagan

Najlepsi aktorzy!

KotArystokrata

Rzeczywiście podobny

Savio_Dan

Prawda, Prawda , Prawda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones