Lee Van Cleef

Clarence Leroy Van Cleef Jr.

8,6
7 042 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Lee Van Cleef

Razem z Clintem i Enio Moricone wyznaczyli granice tego gatunku.

Danilho

Trudno się nie zgodzić. Szkoda tylko, że dziś mało kto pamięta Lee Van Cleefa:((((

gggggrzegorz

Ja go pamiętam!!! Jego skrzywiona gęba z finalnego pojedynku w 'The Good...' to kwintesencja bandziorstwa Wild Westu. Świetna rzecz, mam ją zresztą jako tapetę pulpitu w kompie i w komórce. Ale poza tym uwielbiam jego twarde, męskie aktorstwo. :-)

lucky74

Wg. mnie bardzo fajnie w westernie wyszedł też Yul Brynner w 7 wspaniałych no i oczywiście Steve Mc Queen. Ale bez wątpienia Eastwood jest królem westernu. John Wayne przy nim to grzeczny chłopiec

Danilho

Szkoda, że już nigdy nie zobaczymy kolejnego pojedynku Eastwood-Van Cleef na miarę "Il Triello" z "Dobry, Zły i Brzydki". W połączeniu z muzyką Morricone wyszło genialnie. Zapiera dech w piersiach.

Szary1986

Na szczęście jest jeszcze cała masa świetnych spaghetti westernów z Cleefem, gdzie stworzył doskonałe kreacje (nie gorsze od tych z "Za kilka dolarów..." i "Dobry, zły..."), że wymienię tylko "Colorado", "Śmierć jeździ konno", "Dni gniewu" czy "Do diabła z prawem!" Warto zobaczyć!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones