PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33008}

Powiększenie

Blowup
7,7 34 502
oceny
7,7 10 1 34502
8,6 36
ocen krytyków
Powiększenie
powrót do forum filmu Powiększenie

doskonałe dzieło

ocenił(a) film na 10

Mój ulubiony film...Niby nic się nie dzieje,niby brak akcji,minimum dialogów.....Ale jak perfekcyjnie budowane jest naipięcie,groza,tajemniczość.Wszystko w aurze angielskiego parku o zmierzchu,symoli i jednego zdjęcia - bohatera dramatu.Koniec filmu zawiera się w próżni,po prostu go nie ma.Cudowne dzieło!

ocenił(a) film na 1
wiosenna

naipięcie,groza,tajemniczość? gdzie ?chyba oglądałam inny film...

ocenił(a) film na 9
dyabel

tak, zdecydowanie oglądałaś inny, skoro zadajesz takie pytania

ocenił(a) film na 1
wrobelson

wiało nudą od początku

ocenił(a) film na 10
dyabel

Nuda to pojęcie względne, mam nadzieję że wiesz o tym. Bo ja odczuwałem to samo co autorka tematu - stałe napięcie i tajemniczość.

ocenił(a) film na 1
Kamileki

jasne ,że tak tylko próbuję się dowiedzieć gdzie to było :F

ocenił(a) film na 10
dyabel

Owe napięcie ? A chociażby podczas ciszy i śpiewie ptaków w parku czy podczas całego procesu wywoływania zdjęć. Chociaż zdaję sobie sprawę, że Antonioni robił filmy w których tempo nierzadko "dorównuje" realizmowi.

ocenił(a) film na 3
wiosenna

skonczyłam oglądać film po 28 minutach, dokładnie w momencie, gdy dwóch "mroczków" rozmawia o obrazach. Gra aktorka rodem z Klanu :/ Do tego bezsensowne sceny z 'modelkami' (zamknijcie oczy, to wam dobrze zrobi). No ja was proszę, gdzie to arcydzieło. Montaż fatalny, sceny tragiczne, fabuły brak.

ocenił(a) film na 8
polacca

ta scena z modelkami jest bardzo fajna, wyrazista. z jednej strony pokazuje jak buńczuczny i egoistyczny jest fotograf, a z drugiej strony te slowa " zamknijcie oczy, to wam dobrze zrobi" jest taką cyniczną tezą postawioną w filmie. może rzeczywiscie bedzie lepiej jak zamkniemy oczy, sam bohater pozniej to potwierdzil.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones