PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95052}

Nie torturuj kaczuszki

Non si sevizia un paperino
6,5 1 202
oceny
6,5 10 1 1202
7,1 7
ocen krytyków
Nie torturuj kaczuszki
powrót do forum filmu Nie torturuj kaczuszki

Kaczuszka

użytkownik usunięty

Średnio mi przypadł do gustu, głównie ze względu na to, że nie było ani jednego momentu, który trzymałby mnie w napięciu. Nie czułem w ogóle suspensu, ani trzymania widza w niepewności, mimo że tożsamość sprawcy była dla mnie zagadką do samego końca, to jakiegoś większego wrażenia nie zrobiła.
Z drugiej strony film ma w sobie to coś, co sprawiło że nie nudził mnie ani trochę, ponadto ma jakiś tam swój specyficzny klimacik. Kolejną rzeczą jest oczywiście roznegliżowana Barbara Bouchet oraz niezła scena linczu i spadania ze skarpy.

ocenił(a) film na 8

Racja scena linczu mocna i dosadna, aż odwróciłem wzrok w pewnych momentach. Niestety sekwencja spadania ze skały wygląda strasznie sztucznie, po prostu widać chamskiego manekina :( Można powiedzieć że Fulci chciał pokazać przekrój społeczeństwa włoskiej prowincji ubrany w modny styl Giallo. Nie powiem że film jest zły, jest dobry ale często zdarzają mu się okropne przestoje które w sumie nic nie wprowadzają. Do takiej ''Jaszczurki w kobiecej skórze'' mu brakuje, ale choć to też Giallo, są to całkiem różne filmy :)

użytkownik usunięty
Dziku53

No zły nie jest, ale chyba oczekiwałem czegoś lepszego. Przydałyby się tu typowo horrorowe sceny z napięciem, no i jakiś bardziej wyrazisty morderca (może jakaś charakterystyczna maska?).
A co do manekina to tutaj to nic, ale w "The Wizard of Gore" z 1970 był tak chamsko widoczny na kilometr, że ledwo wytrzymałem.

ocenił(a) film na 8

Myślę że pokazanie sylwetki mordercy, nawet w masce mogło by zdradzić jego tożsamość, a na pewno wyeliminować część osób z kręgu podejrzanych. Trudno w sumie nakręcić scenę spadającej osoby rozbijającej się o skały bez użycia CGI inaczej niż z użyciem kukły. No ale tutaj wyglądało to trochę żałośnie, a w porównaniu do całej reszty filmu psuło trochę jego odbiór...

dobrze ze cie wykopsali!

ocenił(a) film na 7
Dziku53

Jaki jest tytuł oryginalny "Jaszczurki w kobiecej skórze" i rok powstania filmu, bo pod tym tytułem nie mogę go na FilmWebie znaleźć? Z góry dzięki za odpowiedź.

ocenił(a) film na 8
swiesio

Una Lucertola con la pelle di donna (1971)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones