PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1109}

Matnia

Cul-de-sac
7,2 10 032
oceny
7,2 10 1 10032
6,4 16
ocen krytyków
Matnia
powrót do forum filmu Matnia

Genialny

użytkownik usunięty

Obok Pianisty i Gorzkich godów moim zdaniem najlepszy film Polańskiego.

użytkownik usunięty

dodajesz "moim zdaniem" żeby zaliczyć dłuższy post?

użytkownik usunięty

boki zrywać ;)

użytkownik usunięty

no nie wiem, dla mnie to bardziej żałosne. a tak na marginesie to świetnie dobrałeś avatar, zawsze kojarzyłeś mi się z jakimś gówniarzem

ocenił(a) film na 7

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

Faktycznie żałosna jest taka asekuracja: A moim zdaniem; a osobiście uważam; itd.

ocenił(a) film na 7
huo_sanchez

Niby co w tym żałosnego?

pan_dziejaszek

To że jak jest się czegoś pewnym to nie trzeba się asekurować. Jeżeli ja uważam że jakiś film jest kiczowy to nie używam zwrotu "moim zdaniem" podkreślając to że ktoś inny może uważać inaczej. Nie, bezczelnie wypowiadam się za wszystkich, co nie jest nienormalne, bo każdemu się wydaje że na ogól robi dobrze. Tyle że mówiąc wprost że jakiś film jest chłamem biorę za swoje słowa odpowiedzialność, to znaczy że ewentualna krytyka rozmówców spada centralnie na mnie i ja od tego nie uciekam i jestem dumny ze swoich słów a nie jakies tam skromne i mało odważne "moim zdaniem". Jeżeli ktoś powie "moim zdaniem ten film jest słaby" to paradoksalnie ucieka od odpowiedzialności za swoje słowa, bo zawsze przy ewentualnej krytyce może powiedzieć: przecież nie wypowiadam się w imieniu wszystkich a przedstawiam tylko swoje zdanie. Tylko pytanie kogo dzzisiaj obchodzi czyjaś jednostkowa opinia?

Chciałeś wytłumaczenia, to proszę. Poza tym 2+2 jest 4 i wcale nie muszę mówić że "moim zdaniem", proszę niech się znajdzie taki, że powie że się mylę i 2+2 nie jest 4. A teraz wyobraż sobie jak ktoś powie: "Moim zdaniem 2+2 jest 4" - żenada, choć to oczywiście wybitnie uproszczony przykład

ocenił(a) film na 9
huo_sanchez

co za żałosna konwersacja. Moim zdaniem to forum dotyczy tego filmu a Real Ego podzielił się z wami swoim zdaniem, a wy piszecie wypracowania o motywach jego działania.

Film po prostu rewelacyjny, włączyłam przypadkiem po południu na kulturze i już nie potrafiłam wyłączyć ;) Niezapomniana rola Francouise Dorleac.

tuttifrutti

No tak, ale sporo osób pisze na fw że jednak matnia to jedno ze słabszych dzieł RP. To jak to w końcu jest? Warto oglądać i czego się spodziewać? Czarnej komedii, studium psychologicznego czy czego? Pytam bo nie oglądałem a widzę że film dostępny na necie.

ocenił(a) film na 9
huo_sanchez

ten film jest bardzo "różny" jeśli by to tak określić. Może cię zainteresować jego humor, którego tam nie brakuje , psychologia głównych bohaterów, czy też sam ten niepowtarzalny klimat, masz wrażenie że widzisz to, wspominasz jak coś co wydarzyło się naprawdę ;).

ocenił(a) film na 7
tuttifrutti

asekuracja? wydaje mi się, że po prostu wyrażenie własnego subiektywnego zdania. już nie wiecie kogo atakować

ocenił(a) film na 8
goskaa28

Pewnie, że Pieprzą androny. Z tego co zostało tu powiedziane, że nie można powiedzieć "Film mi się podobał" bądź "nie podobał mi się", bo od razu zostanie mianowany asekurantem. Opinie czy sądy na temat danego filmu ma być arbitralny, najlepiej żeby był pisany z "Caps lockiem" a końcu stały 3 wykrzykniki... Moim zdaniem totalna bzdura.

tuttifrutti

Pupciuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

huo_sanchez

Moim zdaniem jesteś idiotą.

huo_sanchez

2+2 akurat nie jest 4 tylko 2+2 równa się 4. A ludzie dodają "moim zdaniem" żeby zaznaczyć że jest to własna wyrobiona opinia, bo wiele osób po prostu bezmyślnie kopiuje zdanie innych.
Jeżeli ciebie nie obchodzi jednostkowa opinia to jesteś bezmyślną owieczką w stadzie, która tylko szuka rozmycia odpowiedzialności na wszystkich. W sumie nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz chyba że szukałeś zaczepki dla marnej rozrywki.
Wracając do filmu, to jest słaby.

To obejrz se lokator ,no i może Dziecko Rosemary

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones