PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31924}

Garść dynamitu

Giù la testa
7,6 8 341
ocen
7,6 10 1 8341
7,2 4
oceny krytyków
Garść dynamitu
powrót do forum filmu Garść dynamitu

Ktoś mi może powiedzie o co mogło chodzić w przedostatniej scenie, kiedy namiętnie całował się
ze swoją dziewczyną, a po chwili jego kumpel (późniejszy zdrajca) również namiętnie całował się z
jego dziewczyną, czy ich dziewczyną....

... w końcu czyja to była dziewczyna, czy oni mogli być dziećmi kwiatów? Zupełnie nie skumałem tej
sceny.

Będę wdzięczny. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
efc_2

To była dziewczyna Johna, a drugi mężczyzna najprawdopodobniej był ich przyjacielem i cichym wielbicielem wybranki "petardziarza". W swej przedśmiertnej wizji John marzył o pożegnaniu z ukochaną i liczył, że nie będzie po nim w żałobie, jej przyszłość nie stanie pod znakiem zapytania i szybko ułoży sobie życie z człowiekiem, którego oboje cenili. Biorąc pod uwagę, że umierał, jakkolwiek dziwne jest takie marzenie, może pocieszał się tym, że ktoś pośrednio ucieszy się, kiedy odejdzie.

ocenił(a) film na 7
Mr. President1

Przeciez ten kumpel okazal sie zdrajca, zabitym z reszta przez Johna w Irlandii, a wiec jak umieral nasz bohater, to tamtem juz nie zyl, a wiec dziewczyna nie moglaby ukladac sobie zycia z nim po Johna smierci...Jak sadze jego dziewczyna tez juz nie zyla, a John wchodzil do ich swiata...

ocenił(a) film na 8
efc_2

To była dziewczyna ich obojga. Jak Blake Lively w "Savages", albo Katherine Ross w "Butchu Cassidy i Sundancie Kidzie" George'a Roya Hilla. Całują ją otwarcie, a więc nikt tu niczego nie ukrywał.

AutorAutor

No to mamy dwie wypowiedzi, obie zupełnie skrajne. Mnie również trochę ta scena zdziwila i myślę że była niepotrzebna. Jakoś nie odnalazłem w fabule filmu specjalnych przesłanek aby taką wydłużoną i niezrozumiałą sceną kończyć film.

Co do Butch i Kid'a to nie odniosłem wrażenia że była to wspolna dziewczyna, może dawno oglądalem i coś mi umknęło albo zapomniałem. Ale zawsze odbierałem to tak: Etta (Katharine Ross) była dziewczyną Sundance'a Kida a z Butchem się przyjaźniła...

Przynajmniej tak to trochę przedstawili, w przeciwieństwie do "Garsci Dynamitu" tam chyba nie było tak jednoznacznej sceny jak ta z całowaniem z filmu Leone.

Z drugiej strony w filmie Włocha jest to wspomnienie lub wizja więc pewności też nie mamy :-)

ocenił(a) film na 7
efc_2

Pokazywała stopień zażyłości między Johnem a jego kumplem. Byli to najbliżsi przyjaciele, którzy ostatecznie stanęli naprzeciw siebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones