PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5103}

Dobry, zły i brzydki

Il buono, il brutto, il cattivo.
8,2 106 738
ocen
8,2 10 1 106738
8,7 26
ocen krytyków
Dobry, zły i brzydki
powrót do forum filmu Dobry, zły i brzydki

Jak sadzicie , czy postać Wallacha (skądinąd zagrana kapitalnie) mogła posłużyć twórcą "piratów z karaibów" za pierwowzór Jacka Sparrowa ? Mi się to wydaje bardzo prawdopodobne ... scena z wieszaniem i ratunkiem w ostatniej chwili w 1 części do złudzenia przypominała ratowanie Wallacha przez Eastwooda ( wyczytywanie przewinień.. ) i cała postać zabawnego łotrzyka , który nie jest do końca zły i buzia mu się nie zamyka.
P.s A film kapitalny , klasyk.

ocenił(a) film na 10
Rosemary_25

Zdecydowanie jestem tego samego zdania, też to zauważyłem. Jeszcze na dodatek ta opaska i nawet podobne poruszanie się, genialna postać.

użytkownik usunięty
wojciech1991

I ja również to zauważyłem,macie racje.
Jeśli chodzi o poruszanie itp. to Johnny Depp wzorował się na gitarzyście The Rolling Stones Keithie Richardsie,który wystąpił w trzeciej części w roli ojca Sparrowa.

ocenił(a) film na 8
Rosemary_25

Też miałem takie odczucia, dodatkowo Anielskie Oczka i ich relacja to wypisz wymaluj Barbossa - Sparrow. Nawet Oczko w 3 części tak jak Barbossa dostał posadę w armii tak jak Barbossa.

ocenił(a) film na 8
WRMUFC

Trochę pomieszałem. Relacja Anielskie Oczka i Blondas przypominały mi taką relację. Natomiast sam Sparrow to już Wallach :D
Może to tylko przypadkowe podobieństwo, no ale jakąś tam analogię widziałem i tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones